˝ZADAR BEZ CRNIH JAMA”: 146 mil KN za izgradnju vodovoda i sustava odvodnje

U zadarskoj Kneževoj Palači potpisani su ugovori lokalnih vlasti s Hrvatskim vodama za sustave vodoopskrbe i odvodnje na području Zadarske županije ukupne vrijednosti 146,5 mil. KN, a događanje je uveličao ministar zaštite okoliša i energetike dr. sc. Tomislav Ćorić. Na potpisivanju su se okupili predstavnici brojnih gradova i općina koje će bit obuhvaćene ovim projektima, kao i direktori komunalnih tvrtki. Generalni direktor Hrvatskih voda mr. sc. Zoran Đuroković je istaknuo važnost dva aktivna projekta uz potporu Europske unije u vrijednosti oko milijardu kuna na području Zadarske županije kojima će se urediti sustavi vodoopskrbe i odvodnje. Također, naglasio je kako se vodom treba brižno upravljati i gospodariti te da se ovim projektima nastoji omogućiti razvitak dalmatinskog zaleđa, ali i ostanak ljudi na tim područjima. – U najavi su i natječaji za novih 19 projekata na području Zadra čime bi se stanovnicima osigurali najviši komunalni standardi u području odvodnje, prometa, uređenih javnih površina i komunalne opreme te ostvarenje programa ˝Zadar bez crnih jama˝, istaknuo je zamjenik gradonačelnika Ante Babić. – Potpisivanjem ovih važnih ugovora osigurava se osnovna infrastruktura u nekim mjestima što je preduvjet za bolji život, a činjenica da su grad Zadar i županija okrenuti turizmu, bez ulaganja u vodovod i odvodnju, nema ni ulaganja u turizmu, zaključio je istom prilikom zamjenik župana Zadarske županije Šime Vicković.