LUČINO RAZDOLJE – CENTAR ZA GOSPODARENJE OTPADOM DNŽ: Projekt je vrijedan 81 mil. KN

U Zavičajnoj kući Dubrovačkog primorja u Slanom direktor Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Siniša Kukić te direktor Agencije za gospodarenje otpadom Josip Bačić potpisali su ugovor o sufinanciranju projekta „Centar za gospodarenje otpadom Dubrovačko-neretvanske županije Lučino razdolje“ vrijedan 81 mil. KN, a ujedno i jedan od najvažnijih komunalno-infrastrukturnih projekata kojim će se riješiti problem zbrinjavanja otpada u najjužnijoj hrvatskoj županiji i u turističkoj perjanici Dubrovniku. Svečanom potpisivanju nazočio je i ministar zaštite okoliša i energetike dr. sc. Tomislav Ćorić istaknuvši velike izazove u ostvarenju cilja po kojem RH treba do kraja 2020. godine odvajati 50 posto otpada, čime bi se stvorile pretpostavke za kružnu ekonomiju. Dubrovnik već osjeća niz ograničenja oko odlaganja prikupljenog otpada, stoga se pretpostavlja kako će uređen sustav gospodarenja otpadom trebao biti izgrađen do kraja 2022. godine, a s radom će početi tijekom 2023. godine. – Želimo čuvati naše prirodne resurse i poticati održiv razvoj, a sustav gospodarenja otpadom imperativ je hrvatske politike zaštite okoliša – izjavio je direktor Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Siniša Kukić.