SAMOBOR NASTAVLJA S UGRADNJOM OTPADOMJERA: Cilj je dobiti informacije za razvoj sustava gospodarenja otpadom

Samoborski Komunalac nastavlja s probnim projektom ugradnje otpadomjera na spremnike za miješani komunalni otpad u višestambenim zgradama. Do 15. listopada otpadomjeri će biti ugrađeni na sve polupodzemne spremnike za miješani komunalni otpad u Ulici Matijaša Korvina i Ulici 9. svibnja.

Ukupno je 6 polupodzemnih spremnika, dok je na jednom otpadomjer već ugrađen u srpnju 2022.

Foto: Komunalac d.o.o. Samobor

Podsjetimo, projekt uključuje ugradnju takozvanih otpadomjera na spremnike volumena 1.100 litara i 5m³ za miješani komunalni otpad u višestambenim zgradama, putem kojih se evidentira količina odloženog otpada za svakog korisnika zasebno. Dosad su u probni projekt uključene višestambene zgrade na tri lokacije u gradu.

Provođenjem ovog probnog projekta Komunalac će dobiti potrebne informacije za planiranje daljnjeg razvoja sustava gospodarenja otpadom, izvijestili su iz Grada.