U Zrenjaninu voda za piće nakon 11 godina! Radovi se mogu pratiti uživo

Jedanaest godina nakon što je Zrenjanincima zbog velike količine arsena zabranjeno korištenje vode za piće iz gradskog vodovoda, počeli su radovi na izgradnji novog pročistača vrijednog 6,5 mil. EUR. Prema najavama, postrojenje  bi trebalo biti završeno do kraja godine, nakon čega slijedi probni rad od najduže mjesec dana. Pročišćena voda slavinama bi trebala poteći početkom 2017. godine, no ostaje otvoreno pitanje hoće li, zbog lošeg stanja vodovodnih cijevi, voda svejedno postati neupotrebljiva.  Novost je da se radovi na izgradnji postrojenja mogu pratiti uživo. “Prijenos uživo je prilika da svi građani prate tijek radova na gradilištu, a naročito oni koji i dalje imaju rezerve i skeptični su kako po pitanju izgradnje postrojenja, tako i po pitanju završetka cjelokupnog projekta kojim će biti riješen dugogodišnji problem stanovnika našeg grada s vodom za piće”, priopćeno je iz JKP Vodovod i kanalizacija.