SLOVENSKI KOMUNALCI: Održana Komunaliada – sektorske igre i izložba u Celju!

Nakon četiri godine Komunaliada se početkom prošlog mjeseca vratila u Celje gdje se održao spektakularni 34. susret slovenskih komunalaca. Radilo se o vrlo ambicioznom projektu kroz natjecateljske i radne sadržaje, a kao dobar domaćin iskazala su se celjska komunalna poduzeća. Relativno velik projekt sektorskog druženja i umrežavanja podrazumijevao je i izlaganje raznovrsne komunalne opreme od strane 35 tvrtki te intenzivna natjecanja u 4 radne te u čak 18 sportskih disciplina. Sportski pobjednik je Kostak iz Krškog, čiji su zaposlenici skupili 1.364 boda, druga je bila tvrtka LPP sa 1.158 bodova, dok je treće mjesto zauzelo općinsko komunalno poduzeće Velenje, koje je osvojilo 1.091 bod. U natjecanju komunalnih disciplina dominiralo je javno poduzeće Rogaška Slatina, zatim Komunalna Sevnica te na trećem mjestu Komunalna Slovenska Bistrica. Generalni sponzor 34. Komunaliade bila je tvrtka Gradnje Polak koja je specijalizirana na tržištu niskogradnje, poput izgradnje i obnove cjevovoda te izgradnje ostale komunalne infrastrukture.