RJEŠENJE ZA NEUGODNE MIRISE IZ PROČISTAČA: Bor-plastika predstavila filtre za zrak

30-ak sponzora iz Hrvatske i regije u sklopu HGVIK-ove konferencije predstavilo je svoje proizvode i rješenja za vodno-komunalni sektor. Regionalna grupa koja djeluje u području uređaja za pročišćavanje otpadnih voda i ekologije Bor-plastika predstavila je ATT&AT uređaje za pročišćavanje zraka. Oni, među ostalim, rješavaju problem neugodnih mirisa iz postrojenja za tretman otpadnih voda  u kojima se obrađuju vode opterećene različitim organskim i drugim spojevima čijom razgradnjom mogu nastati neugodni i potencijalno toksični plinovi, što dovodi do većih zahtjeva u kontroli onečišćenja zraka te rješavanjem problema onečišćenog zraka.

U ponudi imaju skrubere, biofiltre, kemijske filtre, pasivne filtre te filtarske medije partnerske tvrtke Pure Air Filtration, LLC.