RIJEKA KAO LIDER U PROMOCIJI VODE: „Riječka voda“ ide dalje

„Grad koji teče“ oduvijek je bio vezan uz vodu. Voda je sastavni dio povijesnog riječkog grba koji prikazuje dvoglavog orla koji desnom kandžom stoji na stijeni, a lijevom drži vrč iz kojeg teče voda, a ispod njega je natpis INDEFICIENTER – NEPRESUŠAN. Direktor riječkog vodovoda i kanalizacije Andrej Marochini najavio je nastavak aktivnosti uz brendiranje riječke vode iz špine. Priča o „riječkoj vodi“ započela je 2016. godine. Tad su napravljene svijetloplave staklene čaše za vodu s natpisom „Rijeka je voda. Voda je riječka voda.“ Zamišljeno je da će čaša ujedno biti i uporabni predmet i suvenir Rijeke u prigodnom pakiranju s podmetačima, a uz to, u sklopu projekta obnovljene su riječke vodospreme, uređene javne špine na brojnim gradskim lokacijama te napravljene velike investicije u vodovod i odvodnju.

Idući korak, najavio je Marochini, je širenje „riječke vode“ po ugostiteljskim objektima. U planu je postavljanje čaša po kafićima i restoranima, a sve kako bi se turisti iz Hrvatske vraćali s pozitivnim utiskom. Upravo će naredni period hrvatskog predsjedanja EU te titula Rijeke kao Europske prijestolnice kulture 2020. biti idealna prilika za aktivnije brendiranje domaće vode, zaključio je Marochini.