POTRES JE BIO VELIKI IZAZOV ZA ZAGREBAČKE JAVNE SLUŽBE: Komunalci na visini zadatka

Snažan potres snage 5,5 stupnjeva koji je u nedjelju ujutro pogodio Zagreb, značio je veliki izazov za vojsku, policiju, zdravstvene, ali i komunalne službe grada Zagreba. Na lokacijama u centru grada komunalci su čistili sa svom raspoloživom mehanizacijom i ljudstvom, a dio zaposlenika se čak odazvao interventno od kuće.

Od silovitog potresa zabilježena su i puknuća vodovodnih cijevi pa je tako dio građana ostao bez vode, plina i grijanja. Kvarovi se i dalje saniraju, zbrajaju se štete, a očekuje se kako će se Zagreb uskoro vratiti u normalu. Ono što je sigurno, javne službe Grada Zagreba su pokazale spremnost te promptnu i kvalitetnu reakciju na nastalu izvanrednu situaciju.