NEMA JAVNOG PRIJEVOZA NI DNEVNIH MIGRACIJA: Zabranjeno napuštanje mjesta prebivališta!

Zbog nepridržavanja dosadašnjih mjera u obrani od koronavirusa, Stožer civilne zaštite odlučio je ukinuti javni prijevoz te zatvoriti sve autobusne i željezničke kolodvore, odnosno ukinuti međugradski prijevoz.

Autobuse tako mogu koristiti samo oni koji rade u službama koje su neophodne te u njih ulaze pomoću kartica. – Građani koji nisu dio ovih službi, više ne mogu računati na javni gradski prijevoz – rekao je potpredsjednik Vlade Davor Božinović i nadodao kako se svi kontakti moraju svesti na najmanju moguću mjeru.

Radi sprečavanja zaraze koronavirusum, Stožer je odlučio i da se ograniči javni prijevoz putnika, tereta i vozila prema otocima i poluotoku Pelješcu. Stoga se zabranjuje prometovanje svih redovnih brzobrodskih linija (katamarani) u obalnom linijskom prijevozu, osim u slučaju hitnih intervencija, uz odobrenje Stožera civilne zaštite.