POLA MILIJUNA KUNA POTPORA OZALJSKIM POLJOPRIVREDNICIMA: Izdašni poticaji za očuvanje proizvodnje

Grad Ozalj je i u 2021. godini nastavio s dobro poznatim programima potpora za poljoprivredu. Naime, Ozalj je već neko vrijeme u samom vrhu liste gradova koji izdvajaju najviše sredstava za potpore poljoprivredi, a za ovu godinu predviđen je ukupni iznos od 500.000 kuna.

Potpore se dijele u pet kategorija – potpore za unapređenje biljne proizvodnje (225.000 KN), potpore za projektnu dokumentaciju (10.000 KN), potpore razvoju seoskih gospodarstava (40.000 KN), potpore za unapređenje sektora stočarstva (200.000 KN) i potpore za unapređenje pčelarstva (25.000 KN).

Riječ je o ponovnom povećanju iznosa nakon teške 2020. godine kada je zbog utjecaja pandemije smanjena iskorištenost predviđenih sredstava. Isto tako, prema uputama Ministarstva poljoprivrede, sukladno primjerni Uredbe 702/2014 prošle su godine isključene mjere potpora razvoju stočarstva i uzgoju pčelinjih zajednica, pojasnila je gradonačelnica Gordana Lipšinić.

Osim toga, Ozalj se može pohvaliti i činjenicom da je, uz Zagreb, jedini „grad bez pesticida“ na javnim površinama u Hrvatskoj.