RESSLER POSJETIO NOVSKU: Pohvalio EU projekte koji omogućavaju radna mjesta

Europarlamentarac Karlo Ressler posjetio je Grad Novsku gdje se susreo s gradskim čelnicima te se upoznao s aktualnim europskim projektima i projektima u pripremi. „Novska je u prethodnom razdoblju postala žarište, simbol i primjer svega što se može napraviti s kvalitetnim korištenjem europskih fondova s jednom novom inovativnošću i kreativnošću“, rekao je Ressler.

Posebno je istaknuo prepoznavanje trendova digitalne transformacije i mogućnosti koje pruža kvalitetno korištenje EU fondova i da je Novska simbol „kako bi trebali izgledati novi EU projekti koji omogućavaju radna mjesta“.

Osim kapitalnih projekata poput Poduzetničkog inkubatora PISMO, Novska ima puno primjera uspješnog povlačenja europskog novca, a među njima je i Novokom Novska, komunalna tvrtka koja je, primjerice, značajna sredstva uložila u modernizaciju sustava gospodarenja otpadom, ali i edukaciju stanovništva.