DRUŠTVENO ODGOVORNE AKTIVNOSTI U KOPRIVNICI: Ugradili 765 solarnih panela na krov bazena

Središte Podravine je prepoznalo prednosti obnovljivih izvora energije i elektromobilnosti te se već može pohvaliti nizom dosadašnjih projekata koji su dio lokalne inicijative ˝Zelena Koprivnica˝, a sačinjavaju ih promocija električnih i hibridnih vozila gradske uprave, komunalna vozila, pametne klupe, reciklažno dvorište Herešin, kompostana Herešin i eko vrtovi. Najnoviji projekt uključuje izgradnju sunčane fotonaponske elektrane na gradskim bazenima Cerine. Zapravo, radi se o ozbiljnoj investiciji koprivničke komunalne tvrtke Komunalac prema obnovljivim izvorima energije, pri čemu se na godišnjoj razini osim drugih društveno odgovornih učinaka očekuje i ušteda od minimalno 150.000 KN, objavljeno je na stranicama  Grada Koprivnice. – Na krovu bazena postavljeno je 765 solarnih panela sa 60 ćelija, koje će godišnje moći proizvesti oko 180 tisuća kWh električne energije. Vrijednost investicije je oko 750.000 KN, a povrat ulaganja očekuje se za manje od pet godina – rekla je predsjednica Uprave Komunalca  Nataša Tetec. Projekt solarne fotonaponske elektrane je vrlo inovativan potez lokalnih vlasti i komunalaca, a ubrzo će se primijeniti i na drugim gradskim objektima.