KRIŽEVCI ŽELE POVEĆATI KORIŠTENJE OIE: Građanima do 4.000 KN za izradu projekata solarnih elektrana

Grad Križevci pozvao je zainteresirane građane da se jave na Javni poziv za sufinanciranje pripreme projektne dokumentacije za izradu glavnog projekta sunčane elektrane za proizvodnju električne energije u kućanstvima za vlastitu potrošnju. Prijaviti se mogu fizičke osobe, građani, koji na obiteljsku kuću žele postaviti fotonaponsku elektranu.

Cilj ovog poziva je povećanje obnovljivih izvora energije u postojećoj potrošnji električne energije u kućanstvima na području grada Križevaca te smanjenje emisija CO2, a sve u skladu s Europskim zelenim planom za postizanje klimatske neutralnosti do 2050.

Moguće je ostvariti sredstva donacije do 80 posto, ali ne više od 4.000 kuna po prijavi, a javni poziv otvoren je do iskorištenja sredstava, odnosno najkasnije do 15. prosinca.