Konferencija o održivim gradovima u Bilbau! Donosi se Baskijska deklaracija

Od 27. do 29. travnja u Bilbau, Baskija, održava se 8. Konferencija o održivim gradovima, u čijem je fokusu oblikovanje europske budućnosti u smjeru održivosti. Nastavno na neke ključne okvire globalne politike usvojene 2015., koji se tiču gradova i urbanih područja (primjerice Održivi ciljevi UN-a i Sporazum o klimi iz Pariza), ova konferencija bit će ključno mjesto razmjene iskustava i artikuliranja stavova oko lokalnog urbanog razvoja. Klimatske promjene i resursna ograničenja pred cijeli svijet, a time i europske gradove, nameću izazove promjene ponašanja. U tom smislu europski gradovi prepoznali su nužnost tehnološke, socio-ekonomske i socio-kulturne transformacije s ciljem stvaranja produktivnih, održivih i prilagodljivih gradova inkluzivne Europe. U tri dana održat će se niz prezentacija, rasprava i radionica te će se usvojiti Baskijska deklaracija – dokument u kojem će biti artikulirane smjernice za potrebne promjene. Više na: