INFORMATIČKE PLATFORME I ZAMJENE ZA TRŽNICE: Koprivnički plac online

Veći broj JLS i komunalnih društava započeo je sa supstitucijom usluga zatvorenih tržnica, najčešće promovirajući robu lokalnih OPG-ova i uspostavom različitih komunikacijskih platformi. Primjerice, u Koprivnici se radi o novoj Facebook grupi koju je pokrenuo GKP Komunalac kako bi proizvođači koji inače prodaju svoje domaće proizvode na Gradskoj tržnici u Koprivnici lakše došli do svojih vjernih kupaca u vrijeme kad je tržnica zatvorena.

Koprivnički plac online je mjesto za sve one koji i u vrijeme kada moramo izbjegavati socijalni kontakt žele jesti domaće, svježe i zdrave namirnice koje se inače prodaju na Gradskoj tržnici u Koprivnici. U našoj online grupi može se pretražit aktualna ponuda vrijednih lokalnih poljoprivrednih proizvođača, kao i podaci o tome kako se svakodnevno može uživati u jutros ubranoj salati, mladom luku ili pak svježem siru i vrhnju, namirnicama koje biste inače potražili na placu – rekla je Nataša Tetec, predsjednica Uprave Komunalca.