EU traži se stručnjake s iskustvom za nadzor komunalnog projekta u Istri!

Ulaskom u EU Hrvatska je postala dio unutarnjeg europskog tržišta na kojem se za poslove i zaposlenje mogu natjecati različiti domaći i EU subjekti. Domaći stručnjaci s iskustvima u vodoprivredi, sa znanjem jezika i iskustvima oko EU projekata su sve više traženi. Konkretan projekt – natječaj odnosi se na izgradnju uređaja za pročišćavanje otpadnih voda na području Poreča, financiranog iz Kohezijskih fondova EU. Međunarodna kompanija za zapošljavanje eksperata na javnim i privatnim projektima, Prospective Management Overseas, zapošljava stručnjake za provedbu FIDIC ugovora, 2 osobe za izgrađeni sustav odvodnje otpadnih voda i 1 osobu za nadzor izgradnje 4 uređaja za pročišćavanje otpadnih voda, svaki kapaciteta 40.000 ES, čiji se početak očekuje nakon ljeta.