BOLJA KVALITETA RADA S MLADIMA: Otvoren poziv za gradove za unaprjeđenje lokalnih sustava podrške mladima

Agencija za mobilnost i programe Europske unije poziva gradove da se uključe u projekt Europe Goes Local – Supporting Youth Work at the Municipal Level. Riječ je o najvećem je europskom projektu u području rada s mladima, a poziv je otvoren do 4. studenog, izvijestila je Udruga gradova u RH. Projekt se provodi uz financijsku potporu programa Erasmus+ i za cilj ima poboljšati kvalitetu rada s mladima posebice kroz jačanje suradnje između različitih dionika na lokalnoj razini – predstavnika jedinica regionalne i lokalne samouprave te osoba aktivnih u radu s mladima.

Projektne aktivnosti će uključenim gradovima pružiti mogućnost stručnog usavršavanja, umrežavanja na nacionalnoj i međunarodnoj razini te višemjesečnu stručnu podršku pri unaprjeđenju lokalnih sustava rada s mladima prilagođenu individualnim potrebama svakog grada. Samim time, EGL projekt je idealna prilika za sve buduće kandidate za dobivanje certifikata Grad za mlade, da vođeni stručnom podrškom osiguranom kroz projekt dodatno unaprijede svoje sustave podrške mladima. Više o projektu, uvjetima sudjelovanja i načinu prijave možete pronaći OVDJE.