Vodni agent dunavske regije poziva na suradnju

Regionalni projekt „Vodni agent Dunavske regije“ ima za cilj povezivanje svih  stakeholdera u sektoru proizvodnje i potrošnje vode za piće kao i pročišćavanja otpadnih voda.  Sinergijom osnovnih škola i javno komunalnih poduzeća postiže se racionalizacija potrošnje vode za 15% do 30%. Što je najvažnije, aktivnim djelovanjem i edukacijom utječe se na svijest i promjenu svakodnevnih navika u smislu skretanja pažnje na kvalitetnu i razumnu potrošnju vode za piće koju dopremaju gradski vodovodi.  Posebna pažnja posvećuje se pročišćavanju otpadnih voda i problematici zagađenja vode. Ove školske godine u projekt su se uključile i škole u Slavonskom Brodu, zahvaljujući partnerstvu sa JKP “Vodovod” Slavonski Brod, a pozivaju se svi zainteresirani potencijalni partneri da se jave zbog moguće suradnje.

Više o projektu može se saznati putem web-a: www.vodnaagencija.org ili e-maila: info@vodnaagencija.org.