Supetar dobiva novi trg, groblje i komunalnu infrastrukturu!

U Supetru je predstavljen je novi projekt uređenja komunalnoga i arhitektonskog obalnog pojasa Supetra, odnosno rive. Obzirom da projekt obuhvaća površinu od deset tisuća metara kvadratnih, podijeljen je na deset faza, a dio se radi u suradnji s Lučkom upravom. Projekt bi značio popločavanje rive kamenom, postavljanje rasvjete, ali i uređenje dijela parka u samom centru mjesta ispred kina. “Morski trg“, kako ga nazivaju u projektu, prva je faza s kojom bi se krenulo, a ona obuhvaća više od dvije tisuće metara kvadratnih s iznosom većim od 5 mil. KN, i to je projekt koji bi prijavili na EU fondove, najavila je Ivana Marković, gradonačelnica Supetra.

Pojavila se potreba i za novim grobljem, stoga se krenulo u izradu urbanističkog plana uređenja na lokaciji istočno od Supetra. Također, u naselju Mirci izvode se radovi na izgradnji nove vodospreme s vodoopskrbnim cjevovodom, a u Splitskoj je u tijeku izgradnja nove komunalne infrastrukture kojom će se omogućiti spajanje novih kućanstva na kanalizaciju, uz uređenje javnih površina i izgradnju nove rasvjete.