VELIKOGORIČKA VODOOPSKRBA OBNAVLJA VOZNI PARK: Nabavlja sedam vozila u vrijednosti od pet milijuna kuna

Velikogorička gradska poduzeća VG Komunalac, VG Čistoća i VG Vodoopskrba idu u obnovu voznog parka te planiraju nabaviti ukupno 15 novih vozila u vrijednosti od oko 20 milijuna kuna. Najviše vozila, njih ukupno sedam u vrijednosti od 5 milijuna kuna, planira nabaviti VG Vodoopskrba.

Vozni park tako će se proširiti, odnosno obnoviti s fekalnom cisternom za pražnjenje septičkih jama, vozilom sa samoutovarnom hidrauličkom dizalicom, kiperom, dva terena vozila sa sandukom te po jednim teretnim vozilom s dva, odnosno pet sjedala.

Vozni park VG Vodoopskrbe trenutno se sastoji od 44 vozila prosječne starosti 10 godina, od kojih je najstariji teretni kiper star 25 godina. Sva vozila namjeravaju se nabaviti uz kreditnu otplatu, a plan nabave vozila još treba odobriti Gradsko vijeće.