NP PLITVIČKA JEZERA: Pušten u rad mobilni uređaj za pročišćavanje otpadnih voda

Prošli tjedan službeno je pušten u rad mobilni uređaj za pročišćavanje otpadnih voda na području Nacionalnog parka Plitvička jezera. Uređaj kojim će se omogućiti pročišćavanje otpadnih voda na području parka predstavlja privremeno rješenje do izgradnje centralnog uređaja za pročišćavanje otpadnih voda aglomeracije Plitvička jezera, a koji se planira realizirati u sklopu izgradnje vodnokomunalne infrastrukture aglomeracije Plitvička jezera.

Postavljanje uređaja zajednički je projekt Ministarstva zaštite okoliša i energetike, Javne ustanove „Nacionalni park Plitvička jezera“, Hrvatskih voda i Vodovoda Korenica, a vrijednost nabave je oko 7 milijuna kuna (bez PDV-a) za što su sredstva osigurale Hrvatske vode i NP Plitvička jezera. Projekt „Izgradnja vodnokomunalne infrastrukture aglomeracije Plitvička jezera” vrijedan je oko 300 milijuna kuna, a u planu je prijaviti ga za sufinanciranje sredstvima iz EU fondova u iznosu od 70 %. Rok za provedbu projekta je 2023. godina.