ZAGREB DOBIVA DRUGU CNG PUNIONICU: Koristit će ju ZET, ali postoji mogućnost komercijalizacije

U proljeće završava gradnja punionice stlačenog prirodnog plina (CNG) Zagrebačkog električnog tramvaja na kojoj će se moći puniti 30-ak autobusa po satu. Punionica se gradi na križanju Ulice kneza Branimira i Štefanovečkog zavoja, a raspolagat će sa četiri dispenzera sa po 2 priključna mjesta.

„Završetak radova planiran je za 6. svibnja 2021.“, kazala je Dragica Lupić, rukovoditeljica poslovnog područja investicija i razvoja u ZET-u te naglasila kako će u ovoj prvoj fazi punionica biti u funkciji  ZET-a, ali sukladno potrebama, moguće bude raspoloživa i u komercijalne svrhe. Jedna ZET-ova punionica nalazi se u Podsusedu, dok je ova namijenjena za istočni dio grada, a kako bi se smanjio broj nultih kilometara od garaže do odlaska na liniju.