VILNIUS POMAŽE UGOSTITELJIMA I SOCIJALNOM DISTANCIRANJU: Stolovi se mogu besplatno postaviti na javnim površinama

Gradske vlasti litavskog Vilniusa odlučile su pomoći ugostiteljskim objektima koji su teško pogođeni gospodarskom krizom uzrokovanom epidemijom koronavirusa. Naime, velik dio javnog prostora odlučili su ustupiti restoranima i kafićima bez ikakve naknade.

Tako će se istovremeno osigurati distanciranje građana i veći profit za ugostitelje. Vlasnici lokala pozdravili su ovu ponudu gradonačelnika, a već se sada za korištenje javnih prostora prijavilo više od 160 ugostitelja. Prema potrebi, grad će osigurati dodatne površine.

Sjedenje u kafićima i restoranima bit će dopušteno samo na otvorenom, a stolovi moraju biti udaljeni najmanje dva metra. – Prolazi, trgovi, ulice – obližnji kafići moći će ih koristiti bez da ih kaznimo. Samo otvorite, radite, očuvajte radna mjesta i održite Vilnius živim – rekao je gradonačelnik Remigijus Šimašius.