ULOGA ŽUPANIJA U ZAUSTAVLJANJU DEPOPULACIJE: Dolazak župana iz cijele Hrvatske

Kao što smo već istaknuli, nijedna županija u Hrvatskoj nije pošteđena negativnih brojeva. Najmanji pad broja stanovnika je u Gradu Zagrebu (-2,54%), dok najveći pad bilježe Vukovarsko-srijemska (-19,54%), Sisačko-moslavačka (-18,49%) i Brodsko-posavska županija (-17,53%).

O lošoj demografskoj situaciji na konferenciji će raspravljati i četvero župana – Martina Furdek Hajdin, županica Karlovačke županije, dr. sc. Marko Jelić, župan Šibensko-kninske županije, Igor Andrović, župan Virovitičko-podravske županije i Ivan Anušić, župan Osječko-baranjske županije.

Župani će raspravljati o temama kao što su utjecaj gospodarstva na demografsku sliku, važnost kapitalnih projekta i kvalitetne prometne povezanosti, subvencije za mlade obitelji, pronalazak sredstava u proračunima za uspješnije demografske mjere te konkretni planovi za povećanje broja stanovnika u narednom razdoblju.