U DUBROVNIKU SANIRAJU ODLAGALIŠTE GRABOVICA: Iz Fonda se očekuje 1,6 mil. EUR

Na odlagalištu komunalnog otpada Grabovica, gdje su započeli radovi na 1. fazi sanacije, komunalni otpad će se do izgradnje županijskog centra za gospodarenje otpadom odvoziti na drugu lokaciju. Gradske službe rade na osmišljavanju buduće namjene prostora sadašnjeg odlagališta. Gradonačelnik Franković je sa suradnicima obišao lokaciju te je istaknuo velik značaj ove investicije od 12 mil. KN, rekavši kako je radi budućnosti potrebno odgovarajuće riješiti pitanje odlaganja otpada za Dubrovnik te za šire područje.

Grad namjerava značajno koristiti sredstva Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, a radove temeljem ugovora iz svibnja izvodi tvrtka G.T. Trade d.o.o. iz Splita. Navedena sanacija je tehnički preduvjet za potpuno zatvaranja odlagališta koje se očekuje do kraja 2020. godine.