TOMAŠEVIĆ NAJAVIO NAPLATU ODVOZA PREMA KOLIČINI: Novi model uskoro u javnom savjetovanju

Zagrebački gradonačelnik Tomislav Tomašević najavio je kako će se u javno savjetovanje uputiti prijedlog novog modela naplate odvoza otpada prema količini odloženog miješanog komunalnog otpada, što znači da će cijena usluge narasti za one koji ne odvajaju otpad.

„Radimo na modelima koji bi bili privremeni, da se omogući individualna kontrola, da se po kućanstvu plaća odvoz otpada po količini odloženog miješanog komunalnog otpada”, rekao je Tomašević i nadodao kako će se odluka uputiti na savjetovanje kroz nekoliko tjedana, dok se njeno usvajanje očekuje do kraja siječnja. „Odluka bi trebala biti usvojena do kraja siječnja i imat će svoje prijelazno razdoblje. Tada ćemo prezentirati modele za koje smo se odlučili”, naglasio je zagrebački gradonačelnik.