SVETA NEDELJA SMANJUJE PLAĆE: Gradonačelnik predlaže i „oprost“ komunalne naknade za iduća 3 mjeseca

Kako bi smanjili teške gospodarske posljedice epidemije koronavirusa, u Svetoj Nedelji donijeli su  neke nepopularne mjere. Gradonačelnik Dario Zurovec najavio je kako će on, njegovi zamjenici i zaposlenici gradskih ustanova imati 10% manju osnovicu plaće te da će isti postotak predložiti na usvajanje gradskom vijeću za njihove naknade.

Isto tako, prijedlog za smanjenje ići će za sve udruge, organizacije, sportsku zajednicu i kulturnu zajednicu. Nadalje, gradskom vijeću će se predložiti i da poslovnim subjektima u gradu oproste, točnije ne naplate komunalnu naknadu za naredna 3 mjeseca, jer im je poslovanje onemogućeno, a identičan prijedlog će ići i na Vladu RH za vodnu naknadu.

Čekaju nas tmurni dani za koje se trebamo pripremiti i koje trebamo zajednički prebroditi, no kao što smo se i prije izvukli, izvući ćemo se i sad. Ako netko to može, to može Sveta Nedelja! – poručio je gradonačelnik Zurovec.