Studijsko putovanje Francuska – Normandija i Pariz // 13.-16.12.2023.// Last call

Obavještavamo Vas kako je preostalo još nekoliko mjesta za prijavu na studijskoj posjeti koju časopis Komunal organizira za predstavnike komunalnog sektora, jedinica lokalne i područne samouprave i nadležnih institucija u Francusku (Normandija/ Le Havre i Paris/ Versailles) sa sljedećim itinerarom:

13.12. (srijeda)

08.25. polazak iz Zagreba

10.30. dolazak u Pariz

12.00. smještaj u hotel

14.00. posjeta novoizgrađenom smart naselju (projekt Pariz Reinventing, urbano planiranje, voda i odvodnja, očuvanje kulturne baštine, pametna infrastruktura, mobilnost, zelene površine, sastanak sa strukovnim udrugama)

17.00. razgledavanje središta grada uz vodiča (povijesni aspekti, baština, Eiffelov toranj, Sena, slavoluk pobjede itd.)

14.12. (četvrtak)

08.00. posjete modernoj komunalnoj infrastrukturi (svjetski sektorski lideri/ tvrtke Veoila, Suez – pročistači otpadnih voda, recikliranje, EU projekti, primjena inovacija, zaštita voda, komunalni otpad, waste to energy)

13.00. posjeta grad Versailles (gradska uprava, komunalni odjel, vodovod, smart cities)

15.00. muzejski kompleks Versailles

19.00. razgledavanje središta grada uz vodiča

21.00. večera s predstavnicima Veleposlanstva RH (tbc)

15.12. (petak)

07.30. polazak vlakom za Le Havre (Normandija)

09.00. posjeta gradskoj upravi

11.00. posjeta luci i ušću rijeke Sene (utjecaj klimatskih promjena i hidrološki aspekti)

14.00. posjeta Le Chateau des Gadelles (tbc)

17.00. povratak vlakom u Pariz

18.00. upoznavanje s modelom javnog prijevoza, metroa i gradske željeznice

19.30. slobodno vrijeme

16.12. (subota)

07.30. check out

08.30. polazak na aerodrom

11.20. polazak iz Pariza

13.10. dolazak u Zagreb

U slučaju interesa sudionika bit će organizirana i posjeta muzeju Louvre i katedrali Notre Dame, kao i druge posjete koje se mogu realizirati u slobodno vrijeme ili prilagodbom itinerara, a nakon realizacije poslovnih sadržaja.

Za sudionike ovog stručnog putovanja i edukaciju u Francuskoj bit će uključena ista razina usluga i sadržaja, uobičajena za studijske posjete časopisa Komunal. Obzirom na skori datum putovanja molimo vas za vaš brz odgovor o mogućnosti sudjelovanja na navedenoj studijskoj posjeti, a kako bismo pravovremeno osigurali avio-karte i smještaj za naknadno prijavljene sudionike.

Više informacija na info@komunal.hr ili na telefon +385 98 440 098.