Studijska posjeta HELSINKI (Finska) i SANKT PETERBURG (Rusija) 8.-12.09.2019.

Studijska posjeta HELSINKI (Finska) i SANKT PETERBURG (Rusija)

KOMUNALNA INFRASTRUKTURA BALTIČKOG SJEVERA

08.-12.09.2019.

Časopis KOMUNAL i ove godine organizira sadržajne studijske posjete zanimljivim komunalnim destinacijama. Planirano putovanje u Sankt Peterburg i Helsinki nastavlja se na prethodne posjete Danskoj i Švedskoj i obiluje atraktivnim lokacijama koje će pružiti kompletnu sliku lokalne infrastrukture i komunalnih praksi.

RUSIJA (Sankt Peterburg) – NAJVEĆA ZEMLJA SVIJETA

Stara prijestolnica je drugi ruski grad te ujedno četvrti europski grad po veličini i osim impresivne urbanističke, kulturne i povijesne pozadine trenutno razvija učinkovita rješenja u području komunalne infrastrukture. Grad je postavio visoke razvojne ciljeve, iako se treba snažno potruditi oko uklanjanja tranzicijskog nasljeđa.

POSJETE UKLJUČUJU: Gradsku upravu, Politehničko Sveučilište Petar Veliki, SUE Vodokanal – javno komunalno poduzeće, Polygon Krasny Bor – odlagalište toksičnog otpada, Primorsky District – gradsku četvrt, itd.

PREDVIĐENE TEME: iskustva velike gradske administracije, upravljanje javnim investicijama i javno privatno partnerstvo, informatizacija uprave, planiranje i ulaganja u odvodnju i kanalizaciju, uvid u najnovija tehnološka rješenja bazirana na inovacijama, primjena načela kružne ekonomije i zelenih tehnologija.

POSJETE GRADSKIM ZNAMENITOSTIMA: Peterhof – kompleks palača Petra Velikog, Kazalište Marinsky – balet Labuđe jezero, Carsko selo Puškin – ljetna rezidencija Romanovih, Ermitaž – najveća svjetska umjetnička galerija, Muzej kanalizacije – ”svijet podzemlja”

FINSKA (Helsinki) – SVJETSKI LIDER U PRIMJENI NAJBOLJIH KOMUNALNIH RJEŠENJA

Predviđen je obilazak mnogobrojnih infrastrukturnih lokacija u jednoj od najrazvijenijih zemalja svijeta, visoke razine primjene IT tehnologija, umjetne inteligencije i digitalizacije. Finska je snažno predana postizanju održivih ciljeva, niskih emisija, recikliranju otpada, učinkovitom javnom prijevozu, energetskoj učinkovitosti te primjeni pametnih rješenja za otpadne vode, koristeći pritom obilna vlastita i EU sredstva.

POSJETE UKLJUČUJU: Helsinki Uusima Region – regionalna samouprava i EU najinovativnija regija, Finish Environment Institute SYKE – državna agencija za zaštitu okoliša, Helsinki Smart Region – platforma okuplja 26 općina glavnog grada, Vantaa Incineration Plant – spalionica otpada kapaciteta 320.000 tona, Port of Helsinki – primjeri energetske učinkovitosti i odvodnje u luci

POSJETE GRADSKIM ZNAMENITOSTIMA: Otok Suomenlinna s tvrđavom Sveaborg (UNESCO), Kauppatori – glavni gradski trg Razgledavanje grada i luke brodom, Kiasma – muzej suvremene umjetnosti, Hieataniemi – glavno gradsko groblje

Sadržajan program, prezentacije lokalnih iskustva i posjeta postrojenjima u radu s ciljem upoznavanja s funkcioniranjem komunalnog sektora, odnosno sustava zbrinjavanja otpada, vodoopskrbe i odvodnje te javnog prijevoza.

Ciljani sudionici: komunalne tvrtke, jedinice lokalne i područne samouprave, nadležne institucije, dobavljači opreme

PRIJAVNICA U PRILOGU! Broj mjesta je ograničen na 30.

Zatražite više informacija i prijavite se na: info@komunal.hr i +385 1 6329 111