Srbija: Gotovo 3 mil. EUR za infrastrukturu

Devet gradova i 17 općina u Srbiji, od kojih šest nerazvijenih, dobit će ove godine gotovo 3 mil. EUR za realizaciju infrastrukturnih projekata, izjavio je Dragan Stevanović, državni tajnik ministarstva privrede.

Ovim sredstvima Ministarstvo će u okviru “Programa podrške razvoju poslovne infrastrukture”, sufinancirati radove na izgradnji prometne, komunalne, energetske i ostale infrastrukture, u iznosu od 60 posto. Među odabranim jedinicama lokalne samouprave su općine Ada, Apatin, Bač, Bačka Palanka, Boljevac i Prijepolje, dok je općini Blace dodijeljeno gotovo 70 tisuća EUR za rekonstrukciju vodovodne mreže. Najviše novca za komunalnu infrastrukturu dobit će grad Niš, oko 250 tisuća EUR za izgradnju vodovodne i kanalizacijske mreže u radnoj zoni Donje Međurovo.