RVS OSIJEK: Završeni radovi na vodoopskrbnoj mreži!

Završeni su radovi na izgradnji i rekonstrukciji magistralnih i distributivnih vodoopskrbnih cjevovoda te objekata sustava javne vodoopskrbe regionalnog vodoopskrbnog sustava (RVS) Osijek. Ovime je osigurana priključenost novih 1.907 stanovnika na sustav javne vodoopskrbe te su rekonstruirani dijelovi vodoopskrbne mreže naselja Erdut i Ivanovac.

Vrijednost projekta RVS Osijek (2014. – 2017.) kojim se povezuju prigradska naselja s Vodovodom Osijek iznosi 11,45 mil. EUR od čega se EU sredstvima sufinancira 8,56 mil. EUR. Svečanosti završetka radova kod “Vodospreme Planina” s pripadajućom opremom (na ulazu u Aljmaš), nazočili su generalni direktor Hrvatskih voda Zoran Đuroković, gradonačelnik Osijeka Ivan Vrkić, dožupan osječko-baranjski Petar Lagator, ministar zaštite okoliša i energetike Tomislav Ćorić i direktor Vodovoda Osijek d.o.o. Ivan Jukić,  koji je tom prigodom s tvrtkom Hidroing potpisao ugovor za sljedeću fazu projekta RVS-a vrijednu 10 mil. KN. Riječ je o GIS sustavu i nadzornom upravljačkom sustavu koji će svojom implementacijom pridonijeti digitalizaciji i upravljanju.