REKONSTRUKCIJA 40 GODINA STAROG PROČISTAČA: Potpisan najvrjedniji ugovor u sklopu projekta bjelovarske aglomeracije

Iz Grada Bjelovara najavili su početak radova na rekonstrukciji pročistača u naselju Veliko Korenovo, u sklopu projekta aglomeracije kojega provode Vodne usluge. Izvođač radova je slovenska tvrtka Riko d.o.o., a ugovor je vrijedan 122,3 milijuna kuna. Riječ je o posljednjem i najvrjednijem ugovoru unutar projekta aglomeracije, odnosno rekonstrukcije vodovodne i kanalizacijske mreže.

Foto: Grad Bjelovar

Gradonačelnik Dario Hrebak napomenuo je kako će se otpadne vode u budućnosti obrađivati putem nove, suvremene tehnologije te je dodao da malo gradova ima završni stupanj pročišćavanja otpadnih voda. Čitav projekt rekonstrukcije pročistača, prema Ugovoru, trajat će 34 mjeseca.

Čitav projekt aglomeracije, koji podrazumijeva i rekonstrukciju vodovoda i kanalizacije u Bjelovaru i Općini Rovišće, vrijedan je 257,47 milijuna kuna, a Kohezijski fond sufinancira ga s 147,68 milijuna kuna.