POTPISIVANJE UGOVORA ZA VUKOVARSKI PROČISTAČ: Poboljšanje vodno-komunalne infrastrukture

Sutra će se u Gradskoj vijećnici Grada Vukovara održati svečano uručenje Ugovora za izvođenje radova za dovršetak izgradnje postrojenja za pročišćavanje otpadnih voda. Svrha projekta „Poboljšanje vodno-komunalne infrastrukture grada Vukovara“ je poboljšanje sustava javne vodoopskrbe i odvodnje te pročišćavanje komunalnih otpadnih voda na području aglomeracije Vukovar.

U okviru ovog projekta riješena je problematika dijela vodoopskrbe i odvodnje te su optimizirana rješenja za opskrbu dovoljnih količina pitke vode odgovarajuće kvalitete te odvodnje i pročišćavanja otpadnih voda, s osnovnim ciljem zaštite zdravstvenog stanja i poboljšanja uvjeta života postojećih i novopriključenih stanovnika na projektnom području te općenito zaštite okoliša.