PAMETNI OTOCI 2018: Gospodarski rast i održivo planiranje na otocima

Za bolje prometno povezivanje otoka potrebno je 300 milijuna kuna, kazao je na panel raspravi Anđelko Petrinić iz Ministarstva  mora, prometa i infrastrukture te najavio izradu strategije prometnog povezivanja otoka.

Kako zaustaviti depopulaciju, organizirati sustav cirkularne ekonomije i omogućiti održivi život na otocima govori se u četvrtak 18.10. na konferenciji Pametni otoci 2018. Danski otoci Bornholm i Samso pokazuju da se održivim gospodarenjem, upotrebom lokalno proizvedenih obnovljivih izvora energije, prometnim povezivanjem i održivim pristupom u svim sferama života lokalnih zajednica u jedinstvenim okolinama, poput otoka, može postići željeni efekt za društvenu zajednicu u cjelini.

Konferencija se održava u organizaciji Veleposlanstva Kraljevine Danske u RH, u suradnji s  Hrvatskom zajednicom županija, Udrugom gradova u RH i Udrugom općina RH, koji žele inspirirati razvoj JLS i prenijeti najbolja svjetska rješenja.