OPĆINA IVANKOVO: Potpisan Ugovor o izgradnji i opremanju reciklažnog dvorišta

Hrvatska s udjelom od 23 % recikliranja otpada nalazi daleko od europskog prosjeka (46%), a do 2030. morat će se dostići cilj od 60%. Zbog nevedenog nadležne institucije potiču odvajanje otpada a reciklažna dvorišta su važna poluga djelovanja na izvoru nastanka otpada i pružaju mogućnost građanima za savjesno postupanje s otpadom. Krajem prošlog mjeseca načelnik Općine Ivankovo Marko Miličević je s izvođačem radova tvrtkom „Cestorad d.o.o.“, potpisao ugovor o izgradnji i opremanju općinskog reciklažnog dvorišta.

Ukupna vrijednost projekta izgradnje i opremanja je 3,2 mil. KN, a sufinancirat će se s 85% bespovratnih sredstava iz Kohezijskog fonda, dok će se preostalih 15% osigurati u proračunu Općine Ivankovo. Po završetku projekta, upravljanje nad dvorištem preuzet će Komunalno društvo Ivankovo d.o.o., dok će se za mještane Općine organizirati informativno-obrazovne aktivnosti te aktivnosti promidžbe vezano za korištenje reciklažnog dvorišta i pravilno odvajanje otpada.