NEMA VIŠE PARKIRANJA KOD ARKADA: Na Mirogoju je osigurano 400 mjesta

Gradska groblja Zagreb objavila su novu regulaciju parkiranja na najvećem zagrebačkom groblju – Mirogoju. Dosadašnja praksa prometovanja i parkiranja automobila uz arkade onemogućavala je nesmetano i dostojanstveno kretanje pogrebnih povorki  i ispraćaj pokojnika, a promet je uzrokovao i znatna oštećenja na ovom kulturnom dobru nulte kategorije.

Za građane je oko Mirogoja na raspolaganju više od 400 parkirnih mjesta pa po novoj regulaciji mogu parkirati uz južni ulaz, uz kolumbarijski zid na Remetskoj cesti te na parkiralištu ispred ulaza u Krematorij. Dodatno je građanima tijekom cijele godine svakodnevno od 16.00 – 20.00 sati te od petka u 16:00 sati do nedjelje u 20:00 sati na raspolaganju parkiralište iza upravne zgrade Gradskih groblja (ulaz s Remetske ceste).

Ipak, Gradska groblja Zagreb pozivaju građane da se za dolazak na Mirogoj radije koriste javnim gradski prijevozom kako bi se ovo staro groblje i kulturno dobro nulte kategorije zaštitilo od daljnje devastacije.