Nastavak sage s dozvolama za CZGO Marišćina! Župan Zlatko Komadina tužit će državu

Na aktualnom satu Županijske skupštine Primorsko-goranski župan Zlatko Komadina je početkom mjeseca najavio podizanje tužbe protiv Republike Hrvatske, zbog štete koju Županija i prateće tvrtke snose uslijed daljnjeg odgađanja izdavanja uporabnih dozvola za CZGO Marišćina. «Čekamo već mjesecima, predlažemo izmjene Zakona o izvlaštenju i Zakona o gradnji, čekamo privremene dozvole, ali država ni na što ne reagira. Proračun trpi zbog nepostupanja raznih državnih tijela. Sve je već poprimilo oblik kompletnog apsurda i mi moramo posegnuti za takvim sredstvima» najavio je daljnje korake oko županijskog centra župan Komadina. Marišćina je službeno trebala biti otvorena početkom godine, ali od tada cijeli predmet stoji na administrativnoj razini.