GRAD KARLOVAC: Uspješno proveden 71 postupak javne nabave u protekloj godini

Provođenje postupka javne nabave je odgovoran, dugotrajan, zahtjevan i opsežan proces koji se sastoji od mnogo zakonom propisanih faza, s time da postupci obično traju od dva do tri mjeseca, a ponekad zbog žalbi i mnogo duže. Među gradovima koji se mogu pohvaliti uspješnom provedbom postupaka javne nabave svakako se nalazi i Grad Karlovac. Uzimajući u obzir pojedine projekte, među najznačajnijim je zajednička nabava Vodovoda i kanalizacije i Grada Karlovca ˝Aglomeracija Karlovac Duga-Resa˝ (Karlovac II) u ukupnoj procijenjenoj vrijednosti višoj od 300 mil. KN, koju će provoditi Vodovod i kanalizacija. Inovacija se odnosi i na uvođenje objedinjene javne nabave od druge polovine prošle godine. ˝Radi se o postupku nabave robe, usluga ili radova koje provodi jedan naručitelj (središnje tijelo) za potrebe više naručitelja, u svrhu uštede javnog novca˝, istaknula je Irena Grčić, pročelnica gradske Službe za javnu nabavu te dodala kako je prednost ovakve javne nabave velika ušteda koja se ostvaruje iz razloga dobivanja određenih popusta na objedinjene količine, smanjenja administrativnog opterećenja i smanjenja troška obveznih objava predviđenih za postupak. U protekloj 2017. godini u Gradu Karlovcu je proveden ukupno 71 postupak nabave procijenjene vrijednosti 39 mil. KN (bez PDV-a), i to 26 postupaka javne nabave procijenjene vrijednosti 31,8 mil. KN i 45 postupaka jednostavne nabave procijenjene vrijednosti 7,3 mil. KN.