EU sredstva za kanalizaciju u Rovinju u vrijednosti 29 mil. EUR

Početkom ovog mjeseca nastavljeni su radovi na izgradnji projekta prikupljanja, odvodnje i pročišćavanja otpadnih voda aglomeracije Rovinj. Riječ je o rješavanju problematike odvodnje otpadnih voda grada Rovinja i to u naseljima Monfiorenzo, Cocaleto i Lamanova. U tijeku je i gradnja crpne stanice Mirna, koja će rasteretiti obalni kolektor od otpadnih voda sjevernog dijela Rovinja. Radovi, koji se u visini od 70 posto financiraju sredstvima EU, trebaju biti završeni do sredine prosinca. Crpna stanica Mirna rasteretit će postojeći obalni kolektor, koji više kapacitetom ne može udovoljiti potrebama zbog sve većeg broja turista, rekao je Marko Paliaga, direktor Odvodnje Rovinj. Međutim, tu posao ne staje, jer sijedi i gradnja “velikog projekta”, vrijednog 220 mil. KN. Riječ je o velikim ulaganjima u gradsku infrastrukturu koji će, u konačnici omogućiti gotovo pa sto postotno priključenje domaćinstva na odvodni sustav, kaže Paliaga. Navedeni projekt je u fazi natječaja, a početak radova očekuje se 2017. godine.