ENERGETSKA OBNOVA: 6,4 mil. KN za zgradu Državne uprave u Varaždinu

Varaždinskoj županiji navedeni iznos odobrio je Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost (FZOEU), za obnovu tzv. Vodotornja iz 1960-ih. Radi se o 6,4 mil. KN bespovratnih sredstava iz Europskog fonda za regionalni razvoj (ERDF). Ukupna vrijednost projekta je 13,9 mil. KN, a predviđa rekonstrukciju fasade, rekonstrukciju sustava grijanja, hlađenja i ventilacije te obnovu sustava rasvjete prostora s elektroinstalacijama zgrade.

Poziv ‘Energetska obnova zgrada i korištenje obnovljivih izvora energije u zgradama javnog sektora‘ otvoren je u 2017. godini u sklopu kojeg je osigurano 380 mil. KN iz ERDF-a za energetsku obnovu zgrada javnog sektora. Podnošenje projektnih prijedloga dozvoljeno je od 15.1.2018., a krajnji rok za podnošenje projektnih prijedloga je 31.12.2020., odnosno do iskorištenja raspoloživih financijskih sredstava.