DUBROVNIK SE POHVALIO VEĆIM KOMUNALNIM STANDARDOM: Otvoren je pročistač, a uskoro se zatvara deponij u Grabovici

Dubrovčanke i Dubrovčani su u nedjelju proslavili 1048. ceremoniju Feste sv. Vlaha, a pred brojnim visokim uzvanicima, među kojima je bio i premijer Andrej Plenković, gradonačelnik Mato Franković osvrnuo se na razdoblje „od Feste do Feste“ i nabrojao najvažnije uspjehe u prošloj godini.

Istaknuo je velike napore na dostizanju višeg komunalnog standarda koji bi bio usklađen sa zahtjevima suvremenog života. Tako je kao bitan projekt naglasio izgradnju i puštanje u rad novog pročistača, čime je riješen višedesetljetni dubrovački problem. Nadalje, pohvalio se i sanacijom odlagališta otpada na Grabovici kako bi ga konačno zatvorili te brojnim investicijama u mrežu vodoopskrbe i odvodnje.

Sve su to pitanja koja su godinama dio javno-političkog narativa, a upravo će ih ova gradska uprava iznijeti na svojim leđima – poručio je gradonačelnik te se pohvalio i činjenicom da je Dubrovnik nedavno dobio priznanje za najbolji hrvatski grad u kategoriji Smart City.