CROATIAN CEMETERIES TOUR U SVIBNJU: Prijavite se za posjete značajnim grobljima

„Stories from Croatia“ naziv je trodnevne ture po značajnim hrvatskim grobljima, a koju organiziraju ASCE i European Cemeteries Route uz pomoć KD Kozala iz Rijeke, Gradskih groblja Zagreb te Nasada Zadar. Kroz tri dana programa, od 13. do 15. svibnja, obići će se znamenita groblja u tri grada – Zagrebu, Rijeci i Zadru.

„European Cemeteries Route“ ture krenule su 2018. godine s ciljem promocije i naglašavanja važnosti grobalja kao kulturno-turističkih destinacija. Cijeli projekt slavi religiju, ljude i povijest, a kroz ovakve posjete sudionici otkrivaju važne trenutke povijesti, slavne ljude i „skrivene“ detalje, naglašavaju organizatori.

U sklopu svibanjske posjete, posjetitelji će vidjeti Mirogoj, Gradsko groblje u Zadru te jedno od grobalja u Rijeci. Prijave su u tijeku, a više informacija možete pronaći na službenoj stranici:  https://cemeteriesroute.eu/news/european-cemeteries-tour-2020.aspx