CGO BILJANE DONJE: Izabran izvođač radova na projektiranju i izgradnji

Tvrtka Eko d.o.o. za gospodarenje otpadom Zadarske županije donijela je odluku o odabiru izvođača radova na projektiranju i izgradnji Centra za gospodarenje otpadom ˝Biljane Donje˝, gdje je u konkurenciji od dvije elektronski pristigle ponude kao ekonomski najpovoljnija ocijenjena ponuda slovenske tvrtke RIKO.

Prema informacijama, iznos odabrane ponude je oko 460,6 mil. KN (s PDV-om). Odluku o dodatnom sufinanciranju u iznosu od 10 % navedene razlike procijenjene vrijednosti nabave i odabrane ponude donijeli su Zadarska županija, Grad Zadar i Grad Benkovac, kao suvlasnici tvrtke Eko d.o.o. i budućeg CGO-a, dok će se ostatak iznosa od 90 % osigurati iz fondova EU i nacionalnih izvora.

Rok za žalbu traje 10 dana od dana objave odluke o odabiru te će se po njegovom isteku odnosno rješenju eventualnih žalbi stvoriti preduvjeti za potpisivanje ugovora i početak radova na projektiranju i izgradnji Centra za gospodarenje otpadom ˝Biljane Donje˝.