Tehnix iz EU ima pojačane narudžbe za kontejnere, ali i za komunalna vozila za domaće naručitelje

Uslijed pojačanog priljeva izbjeglica iz zemalja Bliskog istoka, potražnja za isporukom stambenih kontejnera na EU razini je jednostavno eksplodirala posljednjih mjeseci. Tržište Europske unije već nekoliko godina pokazuje interes za izgradnju montažnih objekata koji se baziraju na sustavu modularne gradnje, a pogodni su za vrtiće, škole, staračke domove i zdravstvene ustanove. Tvrtka Tehnix, jedan od lidera u proizvodnji komunalne opreme, već sad ima ugovorene poslove za prvu polovinu 2016. godine u vrijednosti od 10 mil. EUR. Rast poslova bi se mogao nastaviti i nakon izbjegličke krize, jer su kontejnerska naselja kvalitetna, a tehnološka rješenja jeftina. Također, raste potražnja za komunalnim vozilima za domaće tržište. Kompanija Tehnix d.o.o. isporučila je tvrtki Komunalac Konjšćina d.o.o. novo komunalno vozilo Mercedes s nadogradnjom Ekomunal zapremnine 14 m3. Tehnix ima ugovorene poslove i u Kazahstanu te će u siječnju održati nove poslovne sastanke s predstavnicima poslovnih partnera u kaspijskoj i crnomorskoj regiji.