SVEČANO OTVARANJE: Dugo Selo dobilo reciklažno dvorište

Novoizgrađeno reciklažno dvorište vrijedno 3,5 mil. KN otvoreno je u Dugom Selu. Izgradnja dvorišta sufinancirana je sredstvima iz Kohezijskog fonda u visini 3 mil. KN, odnosno 85 % prihvatljivih troškova, dok je preostalih 15 % osigurano iz gradskog proračuna. Građanima Dugog Sela na raspolaganju je čak 27 spremnika za odvojeno prikupljanje, a gradonačelnik Nenad Panian istaknuo je kako je ono ogledni primjer za širu okolicu. Na svečanosti otvaranja sudjelovao je i direktor Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Dubravko Ponoš, koji je tom prilikom podsjetio kako je do sada izgrađeno 80 reciklažnih dvorišta, dok je u pripremi njih 20, a još toliko treba tek krenuti u realizaciju. Direktor Fonda, osim važnosti izgradnje infrastrukture, posebno je naglasio potrebu provođenja obrazovno-edukativnih aktivnosti za građane.

Novo izgrađeno reciklažno dvorište moći će prikupiti 741,63 tone komunalnog otpada. Na razini Republike Hrvatske to je tek neznatan udio od 0,04% odvojeno prikupljenog komunalnog otpada no za Dugo Selo je to značajna količina jer se radi o 17,33% komunalnog otpada u 2016. godini na području Grada.