Srbija: Gradi se kolektor u Leskovcu! Ukupna vrijednost projekta kanalizacije 8 mil. EUR

Vlada Republike Srbije i Ministarstvo financija odobrili su zahtjev za izdvajanje 2 mil. EUR za izgradnju kolektora za pročišćavanje otpadnih voda u gradu Leskovcu. Ovaj projekt je od posebne važnosti, jer je njegova realizacija glavni preduvjet za dobivanje nizozemske donacije u vrijednosti od 8 mil. EUR, zahvaljujući kojoj će biti omogućena izgradnja kompletne kanalizacijske mreže u gradu i početak rada postrojenja za pročišćavanje otpadnih voda, koje je donacija EU. Tim povodom potpisan je ugovor o suradnji s Ministarstvom poljoprivrede i zaštite životne sredine i grada Leskovca, koji će podrazumijevati donatorsku podršku za izradu projektno tehničke dokumentacije za natječaj za izvođenje radova.