OŠTRE KAZNE ZA BACANJE OPUŠAKA: Bruxelles ima novi plan za borbu protiv onečišćenja

Pušači u Bruxellesu će od iduće godine, umjesto dosadašnjih 50, plaćati kaznu od čak 200 EUR za neodgovorno bacanje opušaka na tlo. Inače, opušci cigareta čine oko 30% otpada koji je prikupljen na gradskim ulicama i trgova Bruxellesa, a za njihovu je razgradnju potrebno od 10 do 15 godina.

U Gradu su istaknuli kako im nije cilj napuniti gradsku blagajnu, već žele utjecati na podizanje svijesti o štetnosti pušenja za ljudsko zdravlje, ali i potaknuti održavanje čistoće javnih površina. Povećanje iznosa novčane kazne još nije potvrđeno u gradskom vijeću, no velika je vjerojatnost da će bez problema dobiti „zeleno svjetlo“.