Odlične reakcije sudionika briselske konferencije! Podrška sudionika i europskih političara

Više od stotinu sudionika koji su se okupili prošli tjedan u Bruxellesu potvrdili su na kraju Konferencije zadovoljstvo onime što su čuli u glavnom gradu EU. Kompetentne prezentacije EU administracije o aktualnim sektorskim politikama u EU, relavantna iskustva europskih asocijacija, poruke i ponude lobista i konzultanata, prikaz najnovijih i inovativnih tehnologija te konkretni stavovi i mišljenja europskih parlamentaraca, karakterizirali su prvi dio skupa održanog u hotelu Sheraton. Uz navedene, pozdravno su nastupili i predstavnici partnera: tvrtki Hrvatske vode i Tehnix, predsjednik Udruge gradova Željko Turk te veleposlanik RH u Belgiji Mario Nobilo. Drugi dio skupa održan je kroz dvosatnu sjednicu u Europskom parlamentu, a key note prezentaciju održala je EU zastupnica Ivana Maletić. Potom su predstavljena najbolja iskustva i komunalne i ulagačke prakse iz Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine kao i iz Srbije. Na kraju su čelnici uspješnih JLS i komunalnih društava kroz panel raspravu iznijeli stajališta o modelu javno privatnog partnerstva i njegovoj mogućoj primjeni u komunalnom sektoru zemalja JIE. Slijedeće godine, zbog velikog interesa sudionika i predavača te uslijed dogovora s komunalnom asocijacijom Municipal Waste Europe, skup bi mogao postati dvodnevni i još relevantniji. Mnogobrojni sudionici te govornici objavili su vrlo afirmativne komentare na svojim web stranicama, kao i na društvenim mrežama.