KARLOVČANI DO KRAJA GODINE MOGU BESPLATNO ODLOŽITI AZBEST: Osigurano 130.000 KN za sigurno zbrinjavanje

Od 1. listopada pa do 31. prosinca ove godine, Grad Karlovac i Čistoća d.o.o. Karlovac osigurali su građanima grada Karlovca zbrinjavanje građevinskog otpada koji sadrži azbest bez naknade. Za tu je svrhu u rebalansu Gradskog proračuna osigurano 130 tisuća kuna.

Tako građani Karlovca mogu bez naknade zbrinuti azbestne i salonitne ploče na odlagalištu otpada u Ilovcu. Građani sami trebaju organizirati dovoz na Odlagalište, uz napomenu da salonitne ploče moraju biti na paleti maksimalne  visine do 80 cm, zamotane strech folijom ili u vrećama, odnosno nikako ne smiju biti rasute.

Zaprimanje otpada se vrši uz predočenje osobne iskaznice te se ujedno ispunjava izjava kojom se potvrđuje da je otpad koji se želi zbrinuti s nekretnine koja se nalazi na području grada Karlovca.