Javni poziv: 150 mil. KN za sufinanciranje EU projekata

Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije (MRRFEU) je u četvrtak, 16. ožujka, na svojim mrežnim stranicama objavilo Javni poziv za dodjelu sredstava Fonda za sufinanciranje provedbe EU projekata na regionalnoj i lokalnoj razini za 2017. godinu.

Sredstva u ukupnom iznosu od 150 mil. KN su bespovratna i namijenjena korisnicima koji su već potpisali Ugovore o dodjeli bespovratnih sredstava iz fondova EU (za razdoblja 2007.-2013. i 2014.-2020.). Spomenuti Fond uspostavljen je radi povećanja apsorpcije sredstava iz europskih strukturnih i investicijskih (ESI) fondova te jačanja konkurentnosti regija i uravnoteženog regionalnog razvoja. Sredstva Fonda dodjeljuju se radi sufinanciranja dijela sredstava koje je Korisnik na temelju Ugovora o EU projektu dužan osigurati iz vlastitih izvora (učešće Korisnika), a njihov udio iznosi od 40 do čak 90 posto, ovisno o indeksu razvijenosti JLRS.